Estetik Diş Hekimliği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik Diş Hekimliği Nedir;  Bireyin sağlıklı dişlere sahip olmasının yanı sıra, estetik açıdan da güzel bir çene ve diş yapısına sahip olmasını sağlamak için gerekli tedavileri uygulayan  “diş hekimliği” bölümüdür.

Amaç;

Bu alanın hizmet amacı, istenilen estetik görüntü, bireyin sosyal ve fiziksel özelliklerine göre ayarlanmaktadır. Bu anlamda kişiden kişiye göre değişiklik gösteren özel tasarımlardır. Her hastanın diş yapısı ve çene yapısı farklıdır. Bu anlamda kişinin estetik diş hekimliği hizmetleri içerisindeki hangi bölümden yararlanacağı uzman doktor tarafından belirlenmektedir.

Estetik Diş Hekimi Ne Yapar?

Estetik diş hekimi, bireyin yüz, çene ve diş yapısını bilgisayar ortamında görüntüleyerek gerekli tedavi işlemlerini uygulayan doktordur. Estetik diş yaptırmak isteyen hastanın çene, yüz ve ağız yapısı ayrıntılı olarak hekim tarafından kontrol edilmektedir. Hekim, işlemlere başlamadan önce hastanın ağız ve çene yapısında oluşmuş bozukları veya hastalıkları tespit etmekte ve sonra estetik diş hekimliği hizmetlerinden hangisini uygulayacağını belirlemektedir.

Estetik Diş Hekimi Fiyatları Ne Kadar?

Estetik diş hekimliği hizmetleri için alınan ücretler birbirinden farklıdır. Çünkü estetik diş hekimliğinde kullanılan yöntemler birbirinden farklıdır. Hastalığın ne olduğu bilinmeden herhangi bir işlem için ücret belirtmek doğru değildir.

Estetik diş dolgusu, gülüş tasarımı, porselen lamina, istanbul diş implant gibi estetik diş tedavilerine alınan ücretler değişiklik göstermektedir. Tedavilerde kullanılan materyaller ve ürünler birbirinden farklıdır. Bu anlamda hastanın dişinin genel yapısı ve başka bir hizmet alıp almayacağı da bilinmelidir. Estetik diş hekimliği hizmetleri için alınan ücretler her sene güncellenmektedir. Bu anlamda birey, hizmet alacağı diş hekimliği merkezi üzerinden bilgi almalıdır.

Diş Hekimleri Estetik Yapar Mı?

Diş hekimlerinin çoğu diş estetik hizmeti vermektedir. Hekimler, estetik diş hekimliği hizmeti dolgu, restorasyon ve kuron gibi işlemlerinin tümünü uygulamaktadır.

Estetik diş hekimliği hizmetleri içerisinde sağlık sigortasının karşılamadığı durumlar vardır. Hasta dolgu, kanal ve restorasyon işlemi yaptırmak için sağlık sigortasından yararlanmaktadır. Ancak yeni teknoloji ile üretilen tedavi yöntemleri bazı durumlarda sigorta kapsamına girmemektedir. Bu gibi değişimleri diş hekimi, hastaya belirtmektedir.

 

Bölüm Hekimleri