Ozon Tedavisi

Ozon Terapi Merkezi

Pek çok hastalığın tedavisinde yeni nesil etkin yöntemlerden biri olarak uygulanan ozon tedavisi; oksijen moleküllerinden oluşan şeffaf bir gazın vücuda enjektesiyle gerçekleştirilmektedir. Bu tedavi Romatizmal hastalıklar, sürekli (kronik) yorgunluk, farklı sebeplere bağlı enzim yüksekliği sorunları, eklem hastalıkları ve dolaşım bozuklukları gibi sayısız hastalığın tedavi sürecinde; ozon terapi merkezi nde hekim kontrolünde uygulanmaktadır. Esenyurt dermatoloji için tıklayınız.

Ozon terapi merkezi uygulamalarında hastanın ve hastalıklarının özellikleri tedavinin yöntemini belirlemede önemli bir role sahiptir. Hastalık bağıl ve kronik sorunları, fiziki yapısı, yaşı ve diğer değerlendirme unsurları baz alınarak hekim onayı sonrasında ozon tedavisinin tekniği belirlenir. Temelde ozon tedavisinde kullanılan üç ana yöntem bulunur. Bunlar; Majör, Minör ve Subkutan uygulamalarıdır.

Ozon Tedavisinin Nelere Faydası Var?

Ozon terapi merkezi aracılığıyla uygulanan ozon tedavilerinin pek çok hastalığın iyileştirme sürecinde etkin kullanımı yaygındır. Özellikle dolaşım problemleri, alerjik hastalıklar, eklem ve kas sorunları ile romatizmal hastalıkların tedavisinden ozon terapisi etkin bir çözüm yöntemidir. Hastalıkların sahip olduğu derinlik, ilerleme seviyesi, hastanın fiziki özellikleri gibi unsurlar ozon terapilerinin uygulama adımlarını belirler. Bu özelliklerin hekim tarafından bütüncül olarak değerlendirilmesi sonrası hastalığın iyileşme sürecine uygun ozon terapiler tedavi sürecine dahil edilir. Beylikdüzü cildiye doktoru için tıklayın.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon terapilerinin uygulama tekniklerine; hastalığın türüne bağlı olarak ve hasta özellikleri dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonrası, hekim kontrolünde karar verilmektedir. Uygulama teknikleri temelde üç ana kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki olan majör yöntemde hastadan alınan ortalama 100 ml kan dozu belirlenen ozonlar karıştırılır. Ardından ozon terapi merkezi nde tekrar hastaya enjekte edilir. Kanla karıştırılan ozon belirli oranda reaksiyon yaratır ve hücre hareketliliği başlatır. İstanbul diş implant, beylikdüzü diş implant fiyatları için sayfamızı ziyaret ediniz.

İkinci ozon uygulama tekniği Minör yöntemdir. Bu uygulamalarda hastadan alınan ortalama 3-5 cc kan tedavi süreci için belirlenen ozon miktarıyla karıştırılır. Elde edilen karışım sonrasında kas içi enjeksiyonla hastaya geri verilir. Minör uygulamalar genel olarak alerjik hastalıkların tedavisinde sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Son teknik olan Subkutan ozon terapisinde ozon ince uçlu iğne aracılığıyla cilt altına enjekte edilir.

Ozon terapilerinde etkin çözüm planlamalarıyla hastalıkların kısa sürede tedavi edilmesi sağlanır. Beylikdüzü ozon tedavisi merkezi alternatifleri içinde en yetkin uygulama planlarını uzman kadrosuyla sunan Elitium Tıp Merkezi ile çeşitli hastalıkların tedavisinde ozon terapi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Uzman uygulayıcı kadrosuna, tedavi süreçlerinin detaylarına, randevu ve bilgi talepleri için gerekli iletişim kanallarına resmi web sitesi üzerinden ulaşabilir; ozon terapileri ve tedavi tekniklerine yönelik Beylikdüzü ozon tedavisi merkezi nden bilgi edinebilirsiniz.

 

Bölüm Hekimleri