Kulak Burun Boğaz

 

KBB Merkezi

Bilindiği gibi sağlıklı bir yaşam için vücutta bulunan organ ve sistemlerin doğru bir şekilde çalışması gerekmektedir. Vücut sisteminde birbirine bağlı ve sistematik şekilde çalışan birçok organ bulunmaktadır. Bu organlardan herhangi birine gelebilecek en ufak bir zarar, diğer organları da doğrudan etkileyecektir. Kulak, burun ve boğaz da sistematik bir şekilde çalışan organlardandır. Bu sebeple üç organda da hissedilen rahatsızlıklar, tek bir bölüm üzerinden, yani KBB merrkezi bölümü üzerinden muayene edilir.

KBB Hastalıkları

KBB hastalıkları, kesinlikle ciddiye alınması gereken hastalıklardandır çünkü bu üç organ da birbiri ile sistematik çalıştığı için ufak bir hastalık, beraberinde diğer organları da etkileyebilir ve vücut, daha büyük sorunlarla karşılaşabilir. Halk arasında KBB merkezi olarak da bilinen muayene bölümünün asıl adı Otorinolarengoloji'dir. Sağlığınız için iyi bir adım atmak istiyorsanız Elitium cerrahi tıp merkezinde KBB merkezi bölümünde muayene olabilirsiniz. Bir şikayetiniz olmasa bile bu bölümde düzenli olarak muayene olmak, birçok açıdan faydalıdır.

KBB Hangi Hastalıklara Bakar?

Kulak, boğaz ve burun klinikliği, en geniş uzmanlık alanına sahip hastane bölümlerinden bir tanesidir. Bu sebeple belli başlı hastalıklar saymak zor olacaktır. Kişinin kulak, burun ya da boğazında herhangi bir şikayeti olması durumunda KBB merkezi bölümüne gitmesi en doğru yol olacaktır.

KBB hastanesi bölümünde en sık orta kulak iltihabı, çınlama, işitme kaybı, yüz felci ya da kulak sinirlerindeki rahatsızlıklar sebebi ile gidilmektedir. Yani görüldüğü üzere hastaların birçoğu, genelde kulak sorunları nedeni ile bu bölümü tercih eder. Tabii her ne kadar durum böyle de olsa KBB, çeşitli burun ve boğaz hastalıklarına da çözüm bulmaktadır.

Neden KBB?

Kulak, burun ve boğaz bölümü, genelde ağırlıklı olarak kulak şikayeti olan hastalara baksa da birçok ana boğaz ve burun hastalıklarına da çözüm üretebilmektedir. Örneğin, horlama, uyku apnesi, ses teli sorunları, reflü ve daha birçok popüler hastalığa bakan KBB merkezi sayesinde şikayetinizin nedenini öğrenebilir ve kolayca tedavi olabilirsiniz. Hastanemizde teknolojiye dayalı olarak kbb hastalıkları muayenesi olabilir ve kısa sürede sağlığınıza ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hekimleri