Tedavilerimiz
Vertigo

Vertigo Nedir?

Vertigo hastalığı, aslında çoğu bireyde var olan bir hastalıktır fakat kişiler tarafından anlık olarak oluşan bir hastalık olduğu bilindiği için koyulan tanı sayısı, benzer hastalıklara göre daha azdır. Vertigo hastaları, gördüğü nesnelerin döndüğünü hisseder ve bununla beraber mide bulantısı, kusma ve denge kaybı yaşar.

Oldukça tehlikeli bir hastalık olan Vertigo, tedavi edilmediği zamanlarda daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Tabii her baş dönmesi yaşayan kişinin Vertigo olması mümkün olmadığı için eğer belirtileri taşıdığınızı düşünüyorsanız, tanının kesinleşmesi için Vertigo tedavi merkezi olan Elitium özel hastanemizde teknolojiye dayalı muayene olabilirsiniz.

Vertigo tanısı koyulurken ise ilk öncelikle hastaya nasıl hissettiği ve nesneleri ne şekilde gördüğü anlatılmalıdır. İstanbul vertigo tedavi merkezi hastanın anlattıklarına göre ilk analizler yapılır ve hemen ardından merkezi sinir sistemine bağlı testler yapılır. Gerektiği durumlarda ise MR ve ultrason çekilebilir.

Vertigo Nedenleri?

Vertigo, genelde merkezi sinir sistemine dayalı olarak oluşan hastalıklardan bir tanesidir ve bazen iç kulak hastalıklarından dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Hastaların çoğunluğu, çeşitli kulak ağrılarından dolayı şikayete gelmekte ve Vertigo hastalığına sahip olduklarını öğrenmektedir. Eğer kesin bir tanı konulmamışsa fakat belirtileri taşıyorsanız, bir İstanbul Vertigo hastanesi üzerinden en kısa sürede muayene olabilirsiniz.

Vertigo Çeşitleri

Vertigo, sinir sistemi ya da çeşitli kulak hastalıklarından türediği için farklı çeşitleri bulunmaktadır. En sık rastlanan vertigo çeşitleri ise periferal, otolojik ve vestibüler vertigo olarak bilinmektedir. Bu vertigo çeşitleri, temel çeşitler olarak bilinir ve nadiren ortaya çıkan daha birçok vertigo çeşidi vardır. Bu tarz çeşitlerin tanısını koymak daha zor olacağı için bazı teknolojik aletlerden yardım alınması gerekebilir.

Kulak iltihaplarından ve merkezi sinir sisteminden ortaya çıkan vertigo, genelde normal vertigo olarak bilinse de kesin tanı için bir vertigo tedavi merkezi üzerinden muayene olmanızda fayda var. Vertigo çeşitleri, genelde kendini hemen göstermez ve ilk başta normal vertigo belirtilerini sergiler. Bu nedenle İstanbul vertigo tedavi merkezi Elitium hastanemizde teknolojiye dayalı bir vertigo muayenesi olabilir ve durumu daha iyi kavrayabilirsiniz. Beyin tomografisi, tomografi merkezi hakkında bilgi almak için sayfamıza gidiniz.