Tedavilerimiz
Üroloji

Belikdüzü Üroloji Doktorları

Üroloji ya da eski adı ile bevliye bölümü, erkek ve kadın hastaların idrar yolları ile ilgili yaşadıkları sıkıntıyı çözen tıbbi bir bölümdür. İdrar yolları sistemi ve bu sisteme ait hastalıkların tanısı ile ilgilenen cerrahi branşlardan üroloji bölümü, en geniş hastalıkları kapsayan bölümlerden bir tanesidir. Bölüm hakkında daha detaylı bilgi almak için Elitium hastanesi Beylikdüzü Üroloji doktorları ile görüşebilirsiniz.

Üroloji bölümü, genel olarak erkek üreme ve boşalma sistemi ile ilgilense de çok çeşitli diğer ürolojik hastalıklara da bakabilmektedir. Öyle ki kadınlarda idrar değil de daha çok boşaltım sistemi ile ilgili olan üroloji bölümü, kimi zaman bütün halinde incelenmesi gereken hastalıklar olduğu için kadın hastalıkları uzmanları ve üroloji uzmanları, çocuk üroloji doktorları beraber çalışmaktadır.

Ürolojik Testler

Hastanın ürolojik problemler şikayeti ile gelmesi durumunda kesin tanı konulmadan önce bazı testler yapılmaktadır. Öncelikle hastalığın tam olarak yerinin belirlenmesi için MRI ya da BT testi uygulanabilir.İstanbul üroloji doktorlarına danışabilirsiniz.

İstanbul Üroloji Doktorları

Bunun dışında bazen Ultrason testleri de gerekmektedir. Eğer hastanın enfeksiyon riski taşıdığı düşünülüyorsa da hastadan idrar testi istenir. Yine gereken durumlarda ise sistogram, sistoskop ve ürodinamik testler de gerekebilir. Üroloji bölümü hakkında daha detaylı bilgi almak için Elitium hastanesi İstanbul Üroloji doktorları ile görüşebilir ve muayene için randevu alabilirsiniz.

Çocuk Ürolojisi

Çocuk Ürolojisi ise normal üroloji bölümünden biraz daha farklı bir şekilde hizmet vermektedir. Çocuk üroloji bölümünde anne karnındaki çocuktan 17 yaşındaki çocuğun idrar yolları hastalıklarına kadar çeşitli incelemeler yapılır. Yani oldukça kapsamlı bir bölümdür. Üroloji rahatsızlarınızda Beylikdüzü üroloji doktorlarına başvurabilirsiniz.

Bunların dışında çocukların idrar yolları ve diğer benzer sistemleri, yetişkin vücutlarındaki sistemden biraz daha farklı olduğu için çocuk ürolojisi, genelde ayrı bir bölüm olarak hizmet vermektedir. Eğer çocuğunuzun idrar yolları sisteminde herhangi bir sorun varsa, Elitium hastanesinde çalışan çocuk üroloji doktorları ile görüşebilir ve muayene randevusu alabilirsiniz.

Bölüm Hekimleri