Tedavilerimiz
Nöroloji

İstanbul Nöroloji Merkezi

Nöroloji, beyinde bulunan kas ve sinir sistemleri ile ilgilenen en özel hastane bölümlerinden bir tanesidir. Genelde baş ağrısı ve dönmesi, kol ve bacaklarda uyuşma, kuvvetsizlik, bayılma, baş dönmesi ve uyku sorunları gibi nedenler ile ilgilenen Nöroloji bölümü, kimi zamanlar Epilepsi gibi ciddi nörolojik hastalıklarda da ilgilenmektedir. Yani en özel hastane bölümlerinden bir tanesidir.

İnsan beyni, omurilik ile beraber sinir sistemini oluşturmaktadır. Bu sistem, güçlerini birleştirerek vücudun neredeyse tüm çalışmalarını kontrol etmektedir. Sinir sisteminde herhangi bir sorun oluştuğunda ise kişi, hareket etme, uyuma ve öğrenme gibi konularda birtakım sorunlar yaşayabilir. Hastaların yaşadıkları tüm bu sorunlara bir cevap veren İstanbul nöroloji merkezi, en geniş kapsamlı hastane bölümlerinden bir tanesidir.

Eğer bu tarz konularda bir sorununuz varsa, İstanbul nöroloji doktorları ile görüşme sağlayabilirsiniz. Özellikle Elitium hastanesinde her biri alanında uzman nöroloji doktorları, sizlere her konuda yardımcı olacaktır.

Nöroloji Nedir?

Bir tıb dalı olan nöroloji, temelde beyni ele alır. Beynin yanı sıra ise kan damarları, kaslar ve çeşitli sinirleri içeren bozukluklarla da ilgilenmektedir. Nörolojinin asıl alanları ise otonom, merkezi sinir sistemi ve periferik sinir sistemidir.

Geçmişten günümüze kadar büyük ilgi gören nöroloji kavramı iki kelimeden oluşur. Bunlar nörön ve logia kelimeleridir. Nörön kelimesi, sinir anlamına gelirken logia kelimesi ise çalışma anlamına gelmektedir. Bu alanda çalışan İstanbul nöroloji doktorları, uzman doktor ve hekimlere ise nörolog denir.

Nöroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Temelde baş dönmesi, unutkanlık, baş ağrıları, vücut uzuvlarında uyuşma gibi hastalıklara bakan nöroloji dalı, Epilepsi ve Parkinson gibi ciddi hastalıklara da bakmaktadır. Yani sadece beyin sinir sisteminde oluşan hatalara değil, ciddi hastalıklara da bakan İstanbul nöroloji merkezi, bu sebeple en geniş hastane bölümlerinden bir tanesidir.

İstanbul Nöroloji Doktorları

Bunlar dışında nöroloji, beyin felci, MS, Polinöropatiler, diskinezi ve Poliomyelit gibi hastalıklarla da düzenli olarak ilgilenmektedir. İstanbul nöroloji merkezi olan Elitium hastanesinde daha detaylı bilgi alabilir ve teknolojiye dayalı muayene olabilirsiniz. Özellikle nörolojik hastalıkların tedavisi daha zor ve kapsamlı olduğu için kesinlikle iyi bir hastane tercih etmenizde fayda var.

Bölüm Hekimleri