Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları

Çocuk Doktoru

Doğumdan itibaren 16 (ergenlik dönemi) yaşına gelene değin tüm çocukların tıbbi kontrolleri ve tedavi süreçleri çocuk hastalıkları uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bebeklik dönemiyle ergenliğe kadar ki sürecin gerektirdiği tüm sağlık hizmetleri, rutin kontroller, koruyucu uygulama ve aşı takipleri, hastalık teşhis - tetkik- muayene ve tedavi uygulamaları çocuk doktoru gözetiminde ve kontrolündedir. Çocuk doktorlarının uzmanlık alanları ihtiyaç duyulan tıbbi kontrol ve tedavilere göre farklıdır. Ancak genel muayene ve tetkiklerin ardından teşhisin konularak sevkinin yapılması için öncelikle çocuk sağlığı ve hastalıkları çocuk doktoru uzmanının görüşü gereklidir. Süreç sonunda ilgili birime sevk hekim tarafından yapılır.

Çocuk Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanı pek çok alt çalışma dalına ayrılmaktadır. Bunlar arasında çocuk cerrahisi, çocuk hematolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk onkolojisi gibi pek çok bölüm bulunur. Her bölüm tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi ilgili hastalıkların araştırılması, teşhis ve tetkiklerinin yapılması ile tedavi edilmesi çalışmalarını yürütür. Bu çalışmalar alanında İstanbul çocuk doktoru uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir.

Bahçeşehir Çocuk Doktoru

Bazı durumlarda multidisipliner çalışma yöntemlerine başvurularak birimler arası eş zamanlı tedavi ön görülebilir. Dolayısıyla çocukların tedavisi için birden fazla bahçeşehir çocuk doktoru uzmanlık birimi ortak ve eş zamanlı uygulamalar yapabilir. Sürecin detayları ve planlaması ilgili birimlerden sorumlu hekimlerin ortak çalışmalarıyla belirlenmektedir. İç hastalıkları, onkolojik hastalıklar, kas ve eklem hastalıkları, büyüme anormallikleri, sistemsel sorun ve sendromlar gibi pek çok hastalıkla çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde görevli uzmanlar hizmet vermektedir. Bahçeşehir çocuk doktoru hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz

İstanbul Çocuk Doktoru

İstanbul çocuk doktoru hizmetlerinde alanın en yetkin uygulamalarını sunan Elitium Tıp Merkezi; bebeklik döneminden ergenliğe kadar çocukların tüm gelişim takibini ve hastalık tedavilerini nitelikli şekilde gerçekleştirmektedir. Alanın uzman hekimleri ve yetkin kadrolarıyla yeni doğan ve çocuk hastalıkları alanında tedavi uygulamaları verimli şekilde planlanarak takibi yapılmaktadır. Elitium Tıp Merkezi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında sunulan tüm tetkik, teşhis ve tedavi hizmetlerine en nitelikli şekilde ulaşmanız, takip süreçlerinizde etkin planlamalarla hizmet almanız sağlanır. Böylece çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuk doktoru hizmetlerinden en verimli şekilde faydalanabilir, dilediğiniz zaman ilgili kliniklerden randevu oluşturarak hizmet alabilirsiniz.

 

Bölüm Hekimleri