Diş İmplant

Diş İmplant Nedir?

Diş kaybı sonrası çene içine yerleştirilen vidalarla yapay diş köklerinin oluşturulması işlemine implant uygulamaları adı verilir. İmplantlar titanyum malzemeden üretilen özel vidalar aracılığıyla çene zeminine diş montajının yapılmasını sağlamaktadır. Vücudun bir parçası olarak görülen titanyum malzeme sayesinde gerçek diş yapısından ayırt edilmeksizin implant dişler çene kemiği tarafından desteklenir. İşlevsel ve görünüm anlamında gerçek dişten hiçbir farklı bulunmayan implant dişlerin yerleştirilmesi; alanında uzman hekimler tarafından koordine edilen bir süreçle mümkündür. Beylikdüzü diş implant hizmetlerinde en güvenilir hizmeti sunan Elitium Tıp Merkezi uygun fiyatlandırma modellerine sahiptir. Hizmetlerimizden faydalanmak için beylikdüzü diş implant hizmetimizi tercih edebilirsiniz. Diş kanal tedavisi için tıklayın.

Diş implantları hayat boyu kullanımı mümkün olan yapay diş kökleridir. Bu köklere yerleştirilen seramik dişler sayesinde doğal diş kullanımında ihtiyaç duyulan tüm işlevlerden faydalanılabilir. İmplant uygulamalarında kullanılan kök malzeme ve diş bölümünün orijinal malzemeler kullanılarak monte edilmesi tedavi sürecinin kritik unsurlarından biridir. Yaşam boyu gerçek dişlerle aynı görevi görecek olan implant dişlerin kullanım aşınmalarına ve enfeksiyon ihtimallerine karşı güçlü kalması orijinal malzeme kullanımı ve profesyonel uygulamalarla kolaylaşmaktadır. 

İstanbul Diş İmplant Hizmetleri

İstanbul diş implant hizmetleri alternatifleri arasında tercih yaparken hizmet alınan kurumun alan yetkinliği ve uygulayıcıların uzmanlığı son derece önemli bir kriterdir. Çünkü implant uygulamalarında zamana yayılan bir süreç söz konusudur. Kökün yerleştirilmesi, takibi, bakımı ve dişin yerleştirilmesi gibi farklı seviyelerden oluşan bu sürecin titizlikle takip edilmesi gerekmektedir. Diş kanal tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızdan bize ulaşın.

İstanbul implant diş yapımında öncelikle titanyum malzemeden üretilen diş vidaları çene kemiğine yerleştirilir. Ardından takip süreci başlatılır. Vidanın çene kemiği tarafından kabulü ve oturması sonrasında dış diş yüzeyi vida aracılığıyla ağıza yerleştirilir. Tüm bu uygulamalarda profesyonel uygulama ve takip planları sunan kurumların tercihi verimli bir tedavi süreci için vazgeçilmez hususlar arasında yer alır.

Diş İmplant Fiyatları 2022

Diş implantları uygulamalarında hastaların ihtiyacına bağlı olarak tekil ya da bölgesel implant çalışmaları yürütülebilir. Bazı durumlarda komple implant adı verilen planlamalar yapılmaktadır. Burada hastanın diş eti ve kemik yapısı, diş eksikliğinin boyutu, dişler arası boşluk ölçümlerinin implant planlarına uygunluğu gibi pek çok kriter söz konusudur. Diş implant fiyatları fiyatlandırma ölçütleri implantların sayısı, türü ve süreç gerekliliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla her uygulama planının hastaya özgü bir kapsamı bulunur. Bu kapsam doğrultusunda tedavi sürecinin ihtiyaçları belirlenir. Kullanılacak olan malzeme, materyal ve uygulama tekniklerinin değerlendirilmesi sonucu işlemin fiyatlandırması yapılır. Diş implant fiyatları 2022 yılında da malzeme ve uygulama planlı olarak revize edilmiştir.

 

Bölüm Hekimleri