Tedavilerimiz
Sünnet

Sünnet Nedir?

Hemen hemen her türlü yönden açıklanabilecek olan sünnet kavramı, tıbbi olarak mikroorganizmaların çabuk üremesine yardımcı olan deri parçasının alınmasına denmektedir. Erkek çocuklarının penis ucunda doğuştan var olan bir idrar çıkış deliği vardır. Sünnet operasyonu ile bu delik kapatılır ve mikroorganizmalar daha hızlı ve kolay üremeye başlar.

Sünnet Derisi Nedir?

Sünnet derisi, penisin yuvarlak tarafını, yani baş kısmını kapsayan bir deri parçasıdır. Bebek doğduğunda bu sünnet derisi, penis ile bir bütün haline gelmektedir. Her ne kadar zaman içerisinde bu deri, geri çekilmeye başlasa da bazı bireyler, fimozis denen hastalıkla karşı karşıya kalabilmektedir.

Bunun dışında sünnet derisi bazen çok sıkı olurken bazen de penis başının üstünde kapanır ve hareket edemez bir duruma gelebilir. Bu yüzden de operasyon sırasında kesinlikle alanında uzman bir sünnet doktoru tarafından destek alınmalıdır.

Elitium, bir sünnet merkezi olarak bilinen özel hastanedir. Hastanemizde en iyi sünnet doktorları ile birlikte çalışabilir ve en kısa sürede en verimli sonuca ulaşabilirsiniz.

Neden Sünnet Yapılır?

Sünnet, eski zamanlardan beri hem dini hem de tıbbi amaçlı gerçekleştirilen operasyonlardır. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünya genelinde de çok sık yapılan bir operasyon olan sünnet, genelde tıbbi zorunluluklar nedeni ile yapılmaktadır. Ayrıca sünnet operasyonu sırasında alınan sünnet derisinin ileride bazı hastalıklara yol açabileceği de bilinmektedir. Bu gibi sebeplerle sünnet, Dünya genelinde en sık uygulanan operasyonlardan biri olmuştur.

Sünnetin Faydaları Nelerdir?

Sünnet sonrasında yapılan işlemlerden dolayı penis, daha kolay temizlenebilir bir hale geleceği için hijyen açısından daha iyi olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre sünnetli bir penis, sünnetsiz penisten daha temiz ve hijyeniktir. Aynı zamanda sünnet edilmeyen penislerde bazı hastalıklar ortaya çıkabilmektedir.

Bunların dışında sünnetli olan penis, daha az idrar yolları enfeksiyonuna kapılmaktadır. Eğer siz de sünnet operasyonuna hazırlanıyorsanız birçok İstanbul sünnet doktoru ile iletişime geçmişsiniz demektir. Elitium özel hastanesinde birbirinden iyi sünnet doktorları ile çalışabilir ve verimli bir sonuç alabilirsiniz. Detaylar için iletişime geçmeniz yeterlidir. Hemoroid ve kıl dönmesi tedavisi için sayfamıza gidiniz.