Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Sayısız hastalığın tedavi süreci ilaç kullanımı veya cerrahi müdahalelere ek olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi çalışmalarını da içermektedir. Vücudun fiziki faaliyetlerini dengelemek, kas ve organların çalışma performanslarının iyileştirilmesi, cerrahi işlem veya travma sonrası alışma sürecini yönetme gibi ihtiyaçların tümü fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi tarafından planlanan tedavilerle sağlanmaktadır. Fizik tedavi uygulamalarının temel işlevi; bilhassa iyileşme süreçlerinde bedensel dengenin oluşmasını sağlayarak kas ve dokuların yenilenmesinde etkin, tıbbi tedavi yöntemlerini hayata geçirmektir.

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi; kas-iskelet, kalp- damar ve sinir sistemlerinin fiziki fonksiyonlarının, fiziksel yöntem ve teknikler aracılığıyla desteklenmesini sağlayan tedavilerin uygulandığı uzmanlık dalıdır. Bu alanda uygulanan teknik ve yöntemler; çeşitli lezyon ya da yara tedavilerinde iyileşme sürecinin hızlandırılmasını amaçladığı gibi, iç hastalıkları ve travmatik sorunların tedavisinde de destekleyici amaçla kurgulanır.

Beylikdüzü Fizik Tedavi

Farklı cerrahi operasyonların ardından bireyin sağlığına kavuşması ve ilgili bölgede eski işlevselliğe ulaşabilmesi için fiziksel tedavi yöntemleri kullanılmalıdır. Bu yöntemler kas, bağ ve sinir dokularının verimli şekilde yenilenmesini ve iyileştirilmesini sağlar. Aynı zamanda kronik hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan farklı bölgelere ait ağrı, sancı veya çeşitli benzer semptomların azaltılması için de fizik tedavi yöntemleri uygulanabilir. Beylikdüzü fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti alternatifleri içinde en güvenilir ve profesyonel çalışmalar Elitium Tıp Merkezi tarafından sunulmaktadır.

Bahçeşehir Fizik Tedavi

Hastaların iyileşme süreçlerinde kritik bir rol oynayan fizik tedavi uygulamaları alanda uzman hekimler tarafından koordine edilir ve fizyoterapistler tarafından uygulanır. Bölgemizde bulunan Bahçeşehir fizik tedavi merkezlerine giderek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.Her uygulama planı kişinin fiziki değerlendirmeleri ile yaşadığı sağlık sorununun boyutu dikkate alınarak kurgulanmaktadır. Böylece her birey için özgün tedavi planlamaları dahilinde uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Fizyoterapistlerin uzman desteği sayesinde hastalar kısa sürede iyileşme süreçleri adına verimli sonuçlar alabilmektedir. 

İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

İstanbul fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi hizmetleri kapsamında alanın en yetkin tedavilerini uygulayan Elitium Tıp Merkezi; uzman hekim kontrolünde ve tecrübeli fizyoterapist kadrosuyla etkin tedavi süreçlerine dahil olmanızı sağlar. Böylece kronik hastalıklara bağlı ağrıları, travmatik lezyonların hasarını, ameliyat sonrası doku ve bağ entegrasyon eksikliğini fizik tedavi uygulamaları ile aşmanız sağlanır. Her tedavi sürecinde olduğu gibi; hastaların fiziki özelliklerinin baz alındığı, kişiye özel uygulama planlarının geliştirildiği ve son teknoloji materyallerin kullanıldığı rehabilitasyon hizmetleri, verimli tedavi süreçlerinin tamamlanması için vazgeçilmez unsurlardır. Bu unsurların kusursuz şekilde gözetildiği ve alanında uzman kadrolarla kurgulandığı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi hizmetlerine Elitium Tıp Merkezi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hekimleri