Tedavilerimiz
Dermataloji

İstanbul Cildiye Doktoru

Cildiye( Dermatoloji); tırnak, deri, saç, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara tanı koyma ve gerekli tedavileri ile ilgilenmektedir. Cildiye, “Deri Bilimi” olarak da bilinmektedir. Hangi nedenden ötürü olursa olsun kişi, bu tarz hastalıklarla karşılaştıysa mutlaka Beylikdüzü cildiye bölümüne başvurmalıdır.

Dermatolog; Ciltte meydana gelen hastalıklara ve cilt kanserlerine gerekli tanıyı koyan ve iyileştirilmesi için gerekli tedavi işlemlerini sürdüren uzman tıp hekimidir. İstanbul cildiye doktoru, Dermatoloji uzmanı, cilt hastalıkların tümüyle yakından ilgilenerek gerekli muayene sürecini takip eder. 

Cildiye Hangi Hastalıklara Bakar?

Beylikdüzü cildiye bölümünde bakılan hastalıklar aşağıda verildiği şekildedir;

 1. Akne
 2. Mantar hastalıkları
 3. Viral ve bakteriyel hastalıklar
 4. Paraziter deri hastalıkları
 5. Egzamalar
 6. Alerjik cilt hastalıkları
 7. Sedef
 8. Saç ve tırnak hastalıkları
 9. Dudak, ağız ve dil hastalıkları
 10. Pigmentasyon bozuklukları
 11. Siğiller ve nasır
 12. Yağ bezi
 13. Derinin kötü ve iyi huylu tümörler
 14. Bağ dokusu hastalıkları

Cildiye Hastalıklarının Belirtileri

 1. Kaşıntı ve kızarıklık
 2. Karıncalanma ve yanma
 3. Cilt kuruluğu ve ciltte çatlama
 4. Isı artışı
 5. Deri döküntüsü
 6. İltihap
 7. Ciltte renk değişikliği ve lekelenme
 8. Sert deriden kabarık şişlikler
 9. Saç dökülmesi ve kepek

Yukarıdaki hastalıklar dermatolojik belirtilerdir. Bu belirtileri gören hastalar İstanbul cildiye doktoruna başvurmalıdır. Bu hastalıkların mutlaka tedavi edilmesi gerekir.  Cilt rahatsızlıkları, erken teşhis edildiği zaman iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Bu rahatsızlıkları yaşayan hastalar Beylikdüzü cildiye bölümüne başvurarak tedavi olmalıdır. Cildiye bölümünde bazı hastalıkların tanısı farklı testlerle belirlenmektedir. Bu testler hastalığın durumuna göre yapılmaktadır.

 1. Kan testleri
 2. Alerji testleri
 3. Deri biyopsisi
 4. Paterji testi
 5. Mikroskopik incelemeler
 6. Otolog serum testi
 7. Wood ışığı

Cilt hastalıklarının tedavisinde, değişik yöntemler kullanılmaktadır. İlaçla, kriyoterapi ve fototerapi yöntemleri ile hasta tedavi edilmektedir.  Bunun yanında elektrocerrahi yöntemi ile cilt ameliyatları da uygulamaktadır. Bu yöntem ile Elektrik enerjisi ile ciltteki hastalık kontrol altına alınmaktadır.

Beylikdüzü Cildiye

Beylikdüzü cildiye bölümü; tırnak, deri, saç veya ağız içinde meydana gelen şekil veya görüntü bozukluklarında mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Bölüm Hekimleri