Tedavilerimiz
Prp Nedir?

PRP Nedir?

Günümüzün en sık uygulanan operasyonlarından biri olan PRP, kişinin kendi kanından uygulanan bir operasyon olduğu için dikkat çekmektedir. Kişinin kendi kanı alındıktan sonra o kandan bir plazma elde edilir. Bu plazma sayesinde ise yavaşlayan hücre yenilenmesi, kısa bir sürede hızlanmaya başlayacaktır.

PRP tedavisi genelde cilt gençleştirme, saç ekimi ya da diğer çeşitli ortopedik rahatsızlıkların çözümünde kullanılmaktadır. Açılımı Platelet Rich Plasma olan PRP, plazmanın alındıktan sonra ayrıştırılması ve teknolojik aletlere aktarılması ile tamamlanır.

Kişinin kendi kanından elde edilen plazma, ayrıştırıldıktan sonra vücuda enfeksiyon ya da farklı yollarla geri aktarılmaktadır. Elde edilen plazma, diğer hücre türlerine oranla daha zengin olduğu için kişinin hücreleri de buna bağlı olarak artacaktır.

PRP Neden Uygulanır?

PRP uygulaması, o kadar geniş bir alanı kapsamaktadır ki günümüzde neredeyse her türlü hastalık için kullanılabiliyor. Her şeyden önce deriye biraz esneklik ve parlaklık kazandırmak için uygulanan PRP, bunların yanı sıra saç dökülmesini önlemek için saç ekimi merkezleri tarafından da sıkça kullanılmaktadır.

Vücutta oluşan kırışıklıkları önlemek için de oldukça iyi bir yöntem olan PRP, bu özelliği sayesinde estetik sektöründe kısa sürede büyük ün kazanmayı başarmıştır. Bunlar dışında özellikle tıp sektöründe de son zamanlarda revaçta olan PRP, en çok aşil tendonu kopma sorunlarında hücrelerin kendini hızlı bir şekilde yenilemesi için kullanılmaktadır. Elitium hastanesinde İstanbul PRP uygulamalarından faydalanabilirsiniz. En iyi sünnet doktoru ve sünnet merkezi için tıklayınız.

PRP ile Saç Tedavisi Mümkün mü?

PRP ile cilt gençleştirme mümkün olduğu gibi saç tedavisi de mümkündür. Tabii bunun için PRP süreci boyunca kullanılan bazı özel teknolojik aletlere de ihtiyaç olacaktır. PRP ile saç tedavisi, yine enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır.

Uzun bir seans süreci boyunca yapılan PRP saç tedavisi, her 15 günde bir uygulanmaktadır. Bu şekilde devam eden tedavi süreci, genelde 4 aydan fazla sürmez. Bazı hastalar ise 3 ay olmadan evvel verimli bir sonuç alabilmektedir. PRP ile saç tedavisinden sonuç alındıktan sonra kişi, her yıl 1 defa olmak kaydı ile uygulamaya devam etmelidir. İstanbul vertigo tedavi merkezi için tılayın.